Pasażer w Warszawie pokrywa jedną trzecią kosztu. Sasin musiałby znaleźć natychmiast osiemset milionów złotych. Niech powie, skąd je weźmie, bo to jest mniej-więcej koszt wszystkich linii tramwajowych - mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz w Radiu ZET.

Reklama

Prezydent Warszawy nazwała "zupełnie abstrakcyjnym" źródło finansowania wskazane przez Jacka Sasina, który chciałby koszty darmowej komunikacji miejskiej pokryć z podatków płaconych w Warszawie. – Wyliczyliśmy, że 266 tysięcy osób musiałoby zacząć płacić podatki – stwierdziła.

Monika Olejnik przytoczyła również słowa Jarosława Kaczyńskiego, który zapowiedział, że Jacek Sasin będzie kontynuował tradycję Lecha Kaczyńskiego. – Niezręcznie mówić o zmarłym prezydencie, więc powiem, że za rządów PiS nie było prawie żadnych inwestycji. Zrobiono Muzeum Powstania Warszawskiego – odpowiedziała Gronkiewicz-Waltz.

Centrum Kopernika to ja wybudowałam. Od początku do końca – zaprotestowała Gronkiewicz-Waltz na sugestię, że to również projekt Lecha Kaczyńskiego. - To był pomysł profesora Łukasza Turskiego, jeszcze z lat siedemdziesiątych - wyjaśniła. - Marzenia i wizje można mieć piękne, tylko trzeba je zrealizować, trzeba znaleźć na nie środki. Ja znalazłam te środki, dwie trzecie poszło z Unii Europejskiej na Centrum Nauki Kopernik – mówiła Gronkiewicz-Waltz.