Na Pawła Kukiza, który startował do sejmiku województwa dolnośląskiego z komitetu Bezpartyjni Samorządowcy, zagłosowało ponad 14 tys. wyborców. 

Po wyborze na radnego wojewódzkiego wokalista na Facebooku napisał: Właśnie się dowiedziałem. O 18-stej zasnąłem kamiennym snem ze zmęczenia. Obudziła mnie żona (dzielna kobieta!) i szybko - zanim zdążę wpaść w szał - zakomunikowała: wygrałeś!.

W tej samem informacji Paweł Kukiz napisał też, że trzeba będzie zażądać unieważnienia wyborów do sejmików. To, co wyczynił PSL (że o PKW nie wspomnę), to skandal. Na książeczce z Komitetami Wyborczymi nie było okładki. Od razu wyborca widział nazwiska. Z listy PSL (bo ona była "na okładce"). Wiele osób twierdzi, że były przekonane iż to są wszystkie nazwiska kandydatów! - można także przeczytać.

Wiadomo też, że Paweł Kukiz wraz z Januszem Sanockim - radnym powiatowym z Nysy - napisał petycje do Bronisława Komorowskiego. Domaga się "podjęcie pilnych kroków zmierzających do zmiany systemu wyborczego w Polsce".

CZYTAJ TEŻ: Szef KBW podał się do dymisji. Wciąż nie znamy wyników wyborów >>>