Hanna Zdanowska zdobyłaby 62 proc. głosów w pierwszej turze wyborów samorządowych w Łodzi - wynika z sondażu Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24.

Reklama

Na drugim miejscu znalazłby się kandydat PiS Waldemar Buda - 14 proc.

Urszula Janiak-Niziołek (KWW Tak!) mogłaby liczyć na 3 proc. poparcia. Na Agnieszkę Wojciechowską-Van Heukelom (KWW Agnieszki Wojciechowskiej Bezpartyjni), Krzysztofa Lipczyka (KWW Wolność Murem za Łodzią), Rafała Górskiego (KWW Kukiz'15) - zagłosowałby po 1 proc. badanych. Bez poparcia w sondażu (0 procent) są kandydaci: Piotr Misztal (KWW Bezpartyjni - Piotr Misztal), Zbigniew Maurer (KWW Akcja Narodowa), Janusz Rutkowski (KWW Prawo i Moc) - czytamy na tvn24.pl.

11 proc. jeszcze nie wie, na kogo zagłosuje, a 7 proc. nie chciało ujawnić, na kogo odda swój głos. 77 proc. badanych zadeklarowało, że "na pewno" weźmie udział w wyborach w Łodzi.

Sondaż został zrealizowany telefonicznie przez Kantar Millward Brown w dniach 13-15 października 2018 roku na reprezentatywnej próbie mieszkańców Łodzi w wieku 18 lat i więcej. Wielkość próby wyniosła 1002.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października. Druga - jeśli będzie konieczna - 4 listopada.