Adam Struzik został zapytany przez PAP o nieoficjalne doniesienia medialne, z których wynika, że dwóch radnych sejmiku woj. mazowieckiego - z ramienia ludowców - miałoby rozważać przejście do PiS, co miałoby dać tej partii przewagę i możliwość samodzielnego rządzenia na Mazowszu.

Reklama

- Nic mi o tym nie wiadomo. To są czyste spekulacje – podkreślił Struzik, zaznaczając jednocześnie, że jeszcze nie ma oficjalnych wyników.

Oświadczył, że nawet jeśli takie propozycje ze strony PiS padają, to żaden ludowiec nie wejdzie w taką koalicję. - Jestem pewny swoich ludzi, bo są to poważne osoby – wskazał Struzik.

Również osoba ze źródeł zbliżonych do kierownictwa partii zapewniła w rozmowie z PAP, że radni PSL są "pewniakami" Stronnictwa. - Korupcja polityczna się nie uda. Ludowcy nie wejdą w koalicję z partią antysamorządową – dodała.

Oficjalnych wyników niedzielnych wyborów do sejmiku Mazowsza wciąż nie ma. We wtorek w mediach pojawiły się doniesienia, że w 51-osobowym sejmiku PiS i Koalicja Obywatelska wraz z PSL mają po 25 mandatów. 1 mandat miał otrzymać przedstawiciel Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej.