Za kandydaturą Struzika głosowało 26 radnych, przeciw - 24. W imieniu KO i PSL kandydaturę Struzika zgłosił Krzysztof Strzałkowski (KO).

Reklama

Struzik po raz pierwszy został powołany na marszałka w grudniu 2001 r., już w czasie kadencji sejmiku. Następnie był wybierany po wyborach w 2002 r., 2006 r., 2010 r. i 2014 r.

Struzik przed głosowaniem podkreślił, że Mazowsze jest jednym z najszybciej rozwijających się regionów w Europie. - Przez ostatnie lata dążyliśmy do wzmacniania Mazowsza, aby było regionem dużych możliwości i godnego życia (...). Ufam, że mimo różnic będziemy w sprawach najważniejszych dla Mazowsza współpracować ponad podziałami – stwierdził.

Radosław Fogiel (PiS) powiedział, że polityka zrównoważonego rozwoju "nawet nie stoi przed drzwiami" województwa mazowieckiego. - Mogę zadeklarować, że będziemy recenzentami, sprawiedliwymi, ale i wymagającymi recenzentami prac nowego zarządu – zapowiedział Fogiel.

W wyborach do sejmiku woj. mazowieckiego 24 mandaty zdobyło PiS, Koalicja Obywatelska – 18, PSL – 8, a Bezpartyjni Samorządowcy - 1.

Również dziś wiceprzewodnicząca Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz, poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki oraz marszałek Adam Struzik podpisali umowę koalicyjną w sejmiku województwa mazowieckiego w Warszawie.