Z badania exit poll opublikowanego w niedzielę wieczorem przez Ipsos wynika, ze w wyborach do sejmików wojewódzkich w skali kraju PiS uzyskał 33,7 proc., Koalicja Obywatelska - 31,9 proc., Trzecia Droga - 13,5 proc.; Konfederacja - 7,5 proc., Lewica - 6,8 proc.

Reklama

Mamy lepszy wynik niż 15 października jako KO. Dzięki dobrym wynikom KO i TD będziemy współrządzić w zdecydowanej większości sejmików, co jest dla nas bardzo ważne, bo sejmiki i marszałkowie będą dzielili środki z KPO, które odblokował rząd D.Tuska i chcemy, żeby to było uczciwe i transparentne - powiedział w rozmowie z Dziennik.pl poseł KO Dariusz Joński.

Cieszą nas również ogromnie pierwsze sondażowe wyniki z dużych miast. Rafał Trzaskowski pierwsza tura, absolutnie niekwestionowany lider. Cieszy nas również wynik naszego kandydata na prezydenta Krakowa, kończy się era prof. Majchrowskiego i zaczyna się nowa era i mam nadzieję, że to będzie właśnie era Aleksandra Miszalskiego. Ciężkie dwa tygodnie przed nami, bo będziemy pomagać w miastach, w których odbędzie się druga tura. A poza tym będziemy budować stabilne koalicje na dobre solidne pięć lat w większości sejmików w Polsce - dodał polityk.

Rozmawiała Aneta Malinowska (aneta.malinowska@infor.pl)