Dziennik Gazeta Prawana logo

Polak handlował ludźmi. Wpadł w Hiszpanii

5 grudnia 2009, 11:34
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Policja hiszpańska zatrzymała 42-letniego Polaka, poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna czeka w więzieniu na zakończenie procedury ekstradycyjnej. Zatrzymany jest oskarżony o przynależność do gangu przerzucającego nielegalnie Ukraińców do Polski, a stamtąd do innych krajów europejskich.

Polak miał też fałszować dokumentację nielegalnych imigrantów i wystawiać im dokumenty na nową tożsamość.

Mężczyzna był wcześniej zatrzymany przez policję polską, osadzony i skazany, ale przed wykonaniem wyroku zbiegł z kraju. Sąd w Polsce wydał za nim europejski nakaz aresztowania.

Na początku grudnia brygada międzynarodowa w Gijon zatrzymała Polaka i powiadomiła o jego miejscu pobytu policyjne instytucje współpracy międzynarodowej.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przemyt ludzi grozi w Polsce kara do ośmiu lat wiezienia.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj