Pan Behemot i jego twórczość stał się tematem rozmowy ojca Jacka Cydzika z senator PiS Dorotą Arciszewską-Mielewczyk. Konkretnie poszło o jeden utwór. "Pan Behemot popełnił taki, że tak powiem <utwór> - nie wiem czy tak to można nazwać - który był zatytułowany <Chwała zabójcom Wojciecha>. Chodziło u o świętego, który przyniósł nam świętą wiarę" - przytacza słowa o. Cydzika blog "Głos Rydzyka".

"No sami widzimy, musimy reagować. Nie możemy pozwolić na to żeby mordowano katolików. Musimy reagować, musimy upominać się o to co wartościowe" - dodała senator PiS.

Według o. Cydzika szkoda, że Pan Behemot "nie jest czuły na historię Polską, w której też chyba wyrósł. Dzięki temu, że święty Wojciech przyniósł chrześcijaństwo, tenże pan Behemot może w ogóle mówić cokolwiek".

"Pan Behemot, prywatnie bliski przyjaciel pani Dody Elektrody, która mówi o nim, że on jest taki czuły i taki inteligentny. No szkoda, że nie jest czuły na tysiące katolików dla których droga jest właśnie księga <Pisma Świętego>" - dodał o. Cydzik.

Senator PiS Dorota Arciszewska-Mielewczyk nie miała w tym miejscu wątpliwości: "Ja myślę, ze czara się przelała".

A poszło o ten utwór:

p