Inne / Wojciech Grzedzinski
Reklama

Społeczno-publicystyczne widowisko stacji Zygmunta Solorza-Żaka będzie się nazywać "Dorota Gawryluk. Konfrontacje". Show będzie emitowane w środy. W czerwcu, kiedy Polsat na żywo transmitować będzie większość spotkań Euro 2008 na głównej antenie, program Gawryluk będzie emitowany ok. godz. 23. Jesienią zaś powróci o wcześniejszej porze. "Będzie w nim uczestniczyć publiczność. Powstał już jeden próbny odcinek dotyczący igrzysk w Pekinie" - zdradza DZIENNIKOWI jeden z pracowników Polsatu. Ma trwać 45 minut.

Ponad pół roku temu, wraz z odejściem Tomasza Lisa, z Polsatu zniknął też jego autorski program "Co z tą Polską?". Widowisko Gawryluk ma wypełnić ta lukę. "Ogólnopolska antena powinna oferować programy z różnej półki, także publicystykę" - ocenia medioznawca ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej Maciej Mrozowski.

Sama dziennikarka nie chce rozmawiać na ten temat. Ale jak przyznaje jeden z naszych rozmówców, prace nad autorskim programem byłej gwiazdy "Wiadomości" trwały od kilku miesięcy. Był pomysł umieszczenia go wyłącznie w startującym niebawem Polsacie News. Ostatecznie show zadebiutuje jednak na ogólnopolskiej antenie. W wypromowaniu politycznego programu Polsatowi ma pomóc... Euro 2008. "Polsat liczy, że mecze przyciągną ogromną widownię, dlatego w czasie mistrzostw uruchamia nowe projekty. To taktyka dobrego słupa ogłoszeniowego" - ocenia Mrozowski.

Dorota Gawryluk będzie też twarzą najważniejszego programu nowego kanału informacyjnego. Na zmianę z Beatą Grabarczyk i Jarosławem Gugałą poprowadzi godzinny program w paśmie „To był dzień”. Ma on się składać z dwóch części. Pierwsza to rozmowa z gościem dnia. W drugiej będą komentowane pozostałe wydarzenia dnia. W ramówce nowej stacji nie będzie natomiast programu „Sam na sam” nadawanego w TV Biznes.