Dziennik Gazeta Prawana logo

Benedykt XVI zasmucony śmiercią Geremka

17 lipca 2008, 13:02
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Papież składa Polakom kondolencje po śmierci Bronisława Geremka. "Jego odejście to wielka strata dla świata nauki i polityki w Polsce i w Europie" - napisano w liście kondolencyjnym z Watykanu przesłanym na ręce nuncjusza apostolskiego w Polsce.

"Jego Świątobliwość Benedykt XVI ze smutkiem przyjął wiadomość o tragicznej śmierci byłego ministra spraw zagranicznych RP, profesora Bronisława Geremka" - napisał w imieniu Benedykta XVI watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone.

"Jego odejście to wielka strata dla świata nauki i polityki w Polsce i w Europie. Stolica Apostolska docenia jego wkład w proces przemian społeczno-politycznych, zapoczątkowanych w Polsce przez <Solidarność>, jak również w integrację Unii Europejskiej i w ratyfikację konkordatu zawartego między Rzeczpospolitą Polską i Stolicą Apostolską w 1998 roku" - przypomniał kardynał Bertone.

"Ojciec Święty modli się za Zmarłego Profesora, Jego Rodzinę i wszystkich, których ta śmierć napełniła smutkiem" - podkreślono w telegramie.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj