Arnold Boczek (Arnold Leoncjo Jan Boczek) to sąsiad Kiepskich i pracownik miejscowej rzeźni. Jest gruby, nie ma żony ani dzieci. Najprzyjemniejszą rzeczą jest dla niego jedzenie mięsa i popijanie go alkoholem. Gra go Dariusz Gnatowski.

Bundy - to oni zainspirowali twórców serialu. "Świat według Bundych" amerykański sitcom z lat 80., był hitem także w Polsce. Tyle że w "Kiepskich" odwrócono role. W pierwowzorze rodzinę utrzymuje Al, a darmozjadem jest jego żona. U Kiepskich na rodzinę haruje Helenka, a Ferdek jest wiecznie bezrobotny.

>>>To już 10 lat "Świata według Kiepskich"

Ćwiartki 3/4 na osiedlu Kosmonautów we Wrocławiu. To tam w starej kamienicy mieszkają Kiepscy.

Edzio, listonosz grany przez Bohdana Smolenia. Niemal zawsze mówi wierszem, którym często puentuje odcinki.

Full Mocny - na początku Kiepscy pili piwo Piast. Twórcy serialu nie chcieli jednak reklamować konkretnej marki piwa, więc wymyślili fikcyjną. Ta jednak w 2000 roku zaczęła się naprawdę pojawiać w sklepach. Po wygranym przez twórców procesie wycofano to piwo z rynku. Kiepscy palą papierosy fikcyjnej marki Kiepy. Wódka, jaką pije Ferdynand, też jest specjalnej serialowej marki Dobra wódka.

>>>Zajrzyj do Kiepskich

Okił - w pierwszych odcinkach Kiepscy mieli telewizor marki Sony, ale Polsat został oskarżony o reklamowanie tamtej firmy. Znaczek na odbiorniku zamieniono na Okił - od imienia reżysera filmu Okiła Khamidowa.

Paździoch, (właściwie Marian Janusz Heinrich Gottlieb Paździoch von Bűmberstein). Sąsiad Kiepskich znany z wiecznego dokuczania Ferdkowi. Wścibstwo Paździocha przypomina wścibstwo Marcy D'Arcy z serialu Świat według Bundych. W jego rolę wcielił się Ryszard Kotys.

Rozalia, czyli babka. W jej roli zasłynęła Krystyna Feldman. Ostatni raz wystąpiła w odcinku "Lista Mariana". Po śmierci Krystyny Feldman nie zastąpiono jej inną aktorką ani nie wyjaśniono w serialu, dlaczego zniknęła. Jej portret wiszący w mieszkaniu Kiepskich zamieniono z kolorowego na czarno-biały.

>>>Koledzy śmieli się: W jakim g... grasz!