Rodzice umieszczający zdjęcia swoich maluchów często doznają szoku czytając komentarze pod zdjęciami. Zdarzały się wpisy typu: "chce dotikać ptaski noworodków". Specjaliści z działu bezpieczeństwa Naszej-klasy i policjanci przez kilka miesięcy przeglądali podejrzane profile. Sprawdzali, na jakie strony internetowe wchodzą, z jakich forów korzystają i z kim się kontaktują założyciele profili. Wyniki obserwacji zaskoczyły wszystkich.

Reklama

>>>Sąd za wulgaryzmy na Naszej-klasie

"Okazało się, że w większości przypadków to dzieci w wieku 9-13 lat" - mówi portalowi tvn 24 Bartek Szambelan, szef PR Naszej-klasy. Dzieci, które bawią się w pedofilów mogą zacząć się bać. Samo wypisywanie wulgarnych komentarzy pod zdjęciami dzieci nie jest przestępstwem, jednak można tu mówić o demoralizacji komentujących.

>>>Dzieci wyzywają prezydenta na Naszej-klasie

W przypadku, gdy dwunastolatek napisze pod zdjęciem noworodka "szkoda że nie jesteś chłopcem, bo mogłabym ci f**** wylizać", sprawa może trafić do sądu rodzinnego. Dziecku, które publikuje takie komentarze może grozić umieszczenie w ośrodku wychowawczym, albo nawet w poprawczaku.

>>>Pornografia na Naszej-klasie