XV Przystanek Woodstock rozpocznie się 31 lipca w Kostrzynie nad Odrą. Od czterech lat podczas festiwalu odbywa się Akademia Sztuk Przepięknych. W ramach ASP odbywają się dyskusje ze znanymi i ważnymi Polakami. W tym roku uczestnicy festiwalu będą mogli porozmawiać z Lechem Wałęsą i Tadeuszem Mazowieckim. Wizyta obu polityków ma nawiązać do rocznicy pierwszych wolnych wyborów.

Reklama

>>> Tak Cugowski śpiewa o obaleniu komunizmu

"Mamy nadzieję, że nie tylko prezydent i premier, ale także Rzecznik Praw Obywatelskich dr Janusz Kochanowski, czy tacy goście jak Stanisław Tym i Leszek Możdżer, sprowokują wokół tego niezwykle ważnego, historycznego zdarzenia bardzo konkretną i pozytywną dyskusję z młodymi Polakami" - napisał w komunikacie Jerzy Owsiak.

XV Przystanek Woodstock potrwa do 2 sierpnia. Podczas imprezy zagrają zespoły polskie i goście z zagranicy. O bezpieczeństwo uczestników oprócz agencji ochrony zadba równieżtysiąc wolontariuszy z Pokojowego Patrolu. Na Przystanku będą pracować także ratownicy GOPR, WOPR czy PCK. Służby ratownicze i porządkowe będą objęte nowoczesnym systemem łączności.