"O niepokojącej sytuacji rodziny, mieszkającej na pierwszym piętrze starej kamienicy przy ul. Chłodnej w Bydgoszczy, powiadomiła w piątek policję sąsiadka. Kobietę zaniepokoiło, że od dwóch dni znajomi nie pokazywali się, za to w ich mieszkaniu cały czas paliło się światło" - powiedziała PAP rzeczniczka kujawsko-pomorskiej straży pożarnej Małgorzata Jarocka-Krzemkowska.

Reklama

Dzięki pomocy strażaków udało się sforsować drzwi do mieszkania.

"Niestety, okazało się, że wejście tarasowały ciała dwojga starszych ludzi. W głębi mieszkania, w łazience, znajdowały się jeszcze zwłoki młodego chłopca i kobiety w średnim wieku" - dodała rzeczniczka.

Podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli także martwego psa. Wiele wskazuje na to, że rodzina mogła zginąć na skutek wydzielania się tlenku węgla z nieszczelnej instalacji gazowej.

"Strażacy dokonali pomiarów stężenia gazu w mieszkaniu, ale aparatura nie wykazała nic niepokojącego. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że do tragedii doszło prawdopodobnie dwa dni temu i od tego czasu trujący gaz mógł wywietrzeć" - zaznaczyła Jarocka-Krzemkowska.

Przyczyny i okoliczności tragedii ustalają policyjni biegli.