Dziennik Gazeta Prawana logo

Pierwsze decyzje prezesa TVP. Ukarze za "pasek"?

1 marca 2011, 19:28
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Pierwsze decyzje prezesa TVP. Ukarze za "pasek"?
PAP/EPA
Zawieszony przez pół roku prezes TVP Romuald Orzeł właśnie wrócił na stanowisko. Jakie będą jego pierwsze decyzje? Jak podaje "Rzeczpospolita" prezes zamierza teraz sam zawiesić kierowników TVP Info. A wszystko przez niefortunny "pasek".

We wtorek na pasku TVP Info pojawiła się informacja, że "minister skarbu państwa nakazał przewodniczącemu rady nadzorczej TVP Grzegorzowi Borowcowi głosowanie w taki sposób, aby Romuald Orzeł został odwieszony". Ministerstwo skarbu dziś głośno dementowało tą informację.

Jak podaje "Rzeczpospolita", w związku z pojawieniem się tej informacji w telewizji Romuald Orzeł, rozważa odsunięcie szefa TVP Info Łukasza Kardasa oraz dyrektora biura programowego Jacka Snopkiewicza ze sprawowanych stanowisk.

Do zarządu telewizji wpłynęła skarga przewodniczącego rady nadzorczej Grzegorza Borowca, który uważa, że podanie takich informacji nosi znamiona działania na szkodę spółki.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło Rzeczpospolita
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj