Mężczyźni zostali zatrzymani przez poznańskich policjantów. Grozi im do 8 lat więzienia.

Reklama

Jak poinformował we wtorek PAP Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji, funkcjonariusze zajmujący się przestępczością gospodarczą od pewnego czasu otrzymywali informacje o nieuczciwym sprzedawcy, który na portalu aukcyjnym oszukuje klientów i wyłudza pieniądze.

"Użytkownik portalu oferował markowe aparaty fotograficzne Canon w atrakcyjnych cenach. Po przeprowadzeniu transakcji żądał przelewu pieniędzy na konto przed wysyłką paczki z aparatem. W rzeczywistości wylicytowane aparaty fotograficzne nigdy nie trafiały do kupujących. Wyłudzono w ten sposób około 400 tys. zł na szkodę Allegro, ponieważ portal jest gwarantem wszelkich transakcji i niedoszłym klientom oszusta wypłacił odszkodowanie" - poinformował Borowiak.

Policjanci zajmujący się tą sprawą wspólnie z Działem Bezpieczeństwa Portalu Allegro ustalili numer IP komputera i adres, skąd przeprowadzane były transakcje.

W wynajętym mieszkaniu zatrzymano Krzysztofa K. i Wojciecha Cz. Obaj nie mają stałego miejsca zameldowania. Funkcjonariusze zabezpieczyli trzy komputery, kody aktywacyjne, telefony komórkowe oraz dokumentację świadczącą o przestępstwach, jakich obaj się dopuścili.