Według rzecznika elbląskiej policji Jakuba Sawickiego pseudokibice po przegranej swojego klubu, wyładowali agresję na przypadkowych osobach. W centrum Elbląga zaczepili bez powodu trzech młodych mężczyzn, wychodzących z pubu.

Reklama

"Bili pokrzywdzonych pięściami po twarzach, a kiedy ci upadli na ziemię, zaczęli ich kopać. Na koniec wykrzyknęli nazwę elbląskiego klubu piłkarskiego i odeszli" - powiedział Sawicki.

Jeden z pokrzywdzonych stracił przytomność i został hospitalizowany. Wszyscy poszkodowani mieli stłuczenia, rany cięte i krwiaki.

Do pobicia doszło pod koniec kwietnia. Zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Od tego czasu ustaleniem personaliów sprawców zajmował się zespół Centralnego Biura Śledczego KGP, powołany do zwalczania przestępczości pseudokibiców.

W ciągu ostatnich kilku dni przy współpracy z elbląską policją zatrzymano pięciu podejrzanych. Zatrzymani mają po 18-19 lat, jeden z nich - Łukasz M. był notowany jako nieletni za włamanie, wymuszenie rozbójnicze i znieważenie policjanta.

Za pobicie grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.