Jak podkreślił ks. Kloch, spotkanie odbyło się na zaproszenie Komorowskiego - w Pałacu Prezydenckim. Głównym tematem rozmowy było oficjalne zaproszenie papieża do odwiedzenia Polski w 2015 roku.

Reklama

Wcześniej nieoficjalne zaproszenie wystosował metropolita poznański i wiceprzewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

Papież Benedykt XVI miałby odwiedzić nasz kraj z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Wprawdzie wypada ona w 2016 r., ale obchody zaczną się rok wcześniej.

Dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek potwierdziła w rozmowie z PAP, że głównym tematem spotkania i rozmowy z abp. Michalikiem było oficjalne zaproszenie papieża do złożenie wizyty w Polsce. Podkreśliła jednocześnie, że z wystosowaniem zaproszenia trzeba jeszcze poczekać, bo jest jeszcze wiele do zrobienia, jeśli chodzi o przygotowania programu takiej wizyty i jej szczegółów, m.in. tego, jakie miasta miałby odwiedzić Benedykt XVI.

Zdaniem Trzaski-Wieczorek kwestii szczegółowych, związanych z tą wizytą, będzie bardzo wiele. Dodała, że prace nad nimi już trwają.

Rzecznik Episkopatu powiedział PAP, że podczas spotkania Bronisława Komorowskiego z abp. Józefem Michalikiem rozmawiano także na temat dokumentu społecznego Konferencji Episkopatu Polski pt. "W trosce o człowieka i dobro wspólne".