Czy Pan jest obserwatorem życia, które toczy się w naszym kraju? Czy Pan, z racji swojej funkcji, śledzi sytuacje, które tej funkcji w 100 % odpowiadają? To jedno. A drugie - czy z racji Pana urzędu może mi Pan, a także nam poradzić, w którym momencie powinniśmy reagować na niedolę dzieci?- pisze Jurek Owsiak w liście otwartym do Rzecznika Praw Dziecka.

Reklama

Kiedy należy pyszczyć, aby zamordowane dziecko nie było chowane do tapczanu, nie było zasypywane gruzem, nie było topione, czy na końcu nie zostało pozostawione na lotnisku, bo mama z tatą mkną beztrosko na wakacje? Pana stanowisko powinno do takiej reakcji nawoływać i upoważniać, powinno pokazać Pana aktywność, której ja kompletnie nie widzę - dodaje twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego zdaniem najlepszym dowodem na to, że urzędnik sobie nie radzi jest strona internetowa RPD z której wieje banałem.

Chciałbym od Pana usłyszeć nawet brzydkie słowo w stosunku do rodziców i ludzi, którzy będąc na lotnisku w Pyrzowicach i widząc zachowanie tychże rodziców, nie zareagowali tak jak powinni zareagować normalni ludzie - nie pozwolić, aby mama i tata opuścili swoje dziecko. Powiem to za Pana - to jest kur... - grzmi Owsiak. Dlatego też lider WOŚP twierdzi, że RPD jest dla niego dziecinnym rzecznikiem. Chce też, by Rzecznik Praw Obywatelskich wziął udział w akcji dymisji Marka Michalaka.