300 tys. sztuk papierosów i tonę tytoniu zabezpieczyli policjanci z CBŚ i celnicy w nielegalnej fabryce papierosów w gminie Masłowice (Łódzkie) - poinformowała w środę Komenda Główna Policji. Zatrzymano cztery osoby.

Reklama

Jak poinformował PAP Karol Jakubowski z zespołu prasowego KGP, kilkudziesięciu policjantów i celników po wejściu na teren jednego z gospodarstw rolnych zastało przy nielegalnej produkcji cztery osoby w wieku od 19 do 52 lat. Linię produkcyjną umieszczono w pomieszczeniach starej świniarni, której ściany wygłuszono styropianem, by nie było słuchać pracujących maszyn.

Po przeszukaniu całego terenu funkcjonariusze CBŚ i Izby Celnej zabezpieczyli w sumie około 300 tysięcy nielegalnych papierosów oraz tonę tytoniu. Policjanci szacują, że z takiej ilości krajanki można było wyprodukować około miliona sztuk papierosów - powiedział Jakubowski. Dodał, że policjanci szacują, iż Skarb Państwa mógł stracić w wyniku niezapłaconej akcyzy ponad 820 tysięcy złotych. Z ustaleń CBŚ wynika, że grupa mogła produkować kilkaset tysięcy sztuk nielegalnych papierosów dziennie.

Cztery zatrzymane osoby otrzymały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz nielegalnej produkcji papierosów. Dwie z nich, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Radomsku, zostały tymczasowo aresztowane, w stosunku do pozostałych sąd zastosował poręczenie majątkowe i dozór policyjny.