Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Kielcach prowadzą dwa postępowania pod nadzorem prokuratury Kielce dotyczące wprowadzania do obrotu niewiadomego pochodzenia alkoholu. Jego spożycie skutkowało w ostatnim czasie śmiercią dwóch osób i kalectwem trzeciej - poinformował PAP we wtorek rzecznik świętokrzyskiej policji, podkom. Grzegorz Dudek.

Reklama

Oba przypadki miały miejsce na terenie Kielc.

Pod koniec sierpnia małżeństwo, kobieta lat 57 i mężczyzna, lat 58 wspólnie spożywali alkohol niewiadomego pochodzenia. Jak ustalili wstępnie policjanci, mężczyzna wypił kilka kieliszków zakupionego specyfiku, a kobieta jego niewielką ilość. Mężczyzna zmarł, a kobieta straciła wzrok i przebywa w szpitalu - powiedział Dudek.

Na początku września 55-letnia kobieta spożyła w domu nieznaną ilość alkoholu niewiadomego pochodzenia. Dwa dni później zmarła.

Alkohol zabezpieczono do analizy. Podejrzewamy, że w obu przypadkach mógł on pochodzić z tego samego źródła - powiedział Dudek.

Policjanci apelują, aby pod żadnym pozorem nie kupować i nie spożywać zakupionego z niewiadomego źródła alkoholu.

Jednocześnie zwracają się do wszystkich osób, które mogą pomóc w dochodzeniach, o przekazywanie informacji osobiście lub telefonicznie na numery całodobowe: 997 lub 112.