Z nagrania wynika, że do prezesa sądu zadzwonił człowiek, który przedstawił się jako asystent szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Tomasza Arabskiego. W trakcie rozmowy Milewski miał mu powiedzieć, że chciałby dużo rzeczy przedstawić panu premierowi, poprosił też o bezpośrednie spotkanie z Tuskiem. Jego termin ustalono na 13 września.

Reklama

Prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku ustalał także ze swoim rozmówcą datę posiedzenia w sprawie zażalenia na areszt Marcina P.

Kwestia jest do rozmowy, czy bardzo przyspieszać, czy nie przyspieszać? Muszę powiedzieć, żeby siedzieli, czytali, czy to na spokojnie, chciałem o tym porozmawiać właśnie – informował swojego rozmówcę prezes Milewski.

W trakcie rozmowy padło pytanie o skład sędziowski tego posiedzenia.

Posłuchaj nagrania w całości>>>

To są zaufane dla pana osoby? Wie pan, sprawa jest ważna, po prostu – pytał mężczyzna. O to proszę się nie martwić – zapewniał prezes.

"GPC podała, że po tym, jak skontaktowała się w sprawie nagrań z Milewskim, ten skierował do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa, polegającego na powoływaniu się na wpływy w kancelarii premiera.