Wolontariusze kwestują od rana - mimo mrozu. Podkreślają, że zostaną tu do wieczora i będą bawić się na koncercie finałowym przed Pałacem Kultury i Nauki. Wielu z wolontariuszy przyznaje, że wytworzyło się coś na kształt rywalizacji między zbierającymi do puszek, bo jest ich tak wielu. Mimo wszystko podkreślają, że dla każdego znajdzie się praca. Nie narzekają na mróz i cieszą się, że mogą pomóc dzieciom i osobom starszym.

Reklama

Jednym ze sposobów na skuteczną zbiórkę pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest dobry gadżet. Kadeci z Akademii Obrony Narodowej namawiają warszawiaków do wsparcia Orkiestry i obejrzenia przy okazji oryginalnego wojskowego quada, który właśnie wrócił z poligonu.

Paweł Płoskonka z AON tłumaczy, że jest to atrakcja nie tylko dla małych pasjonatów wojskowości, chociaż na zdjęcie w wojskowym hełmie kuszą się głównie dzieci.
Wiele jednostek wojskowych wspiera WOŚP. Wśród nich niezwykłą atrakcję zaproponowała 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana. Można wylicytować dzień w jednostce wojskowej, a zwycięzca aukcji będzie mógł się poczuć jak prawdziwy żołnierz.

W zeszłym roku podczas jubileuszowego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicach w całym kraju kwestowało 120 tysięcy wolontariuszy.