Przeczytałem i nie mogłem uwierzyć w to, że Tomek, nawet jeśli widzi dobre strony, to w imię niezrozumiałych zasad i pryncypiów musi Jerzego Owsiaka uszczypnąć i chyba również obrazić. Dlatego, że nie jest na sto procent z nami - mówił w Radiu ZET ksiądz Kazimierz Sowa. Terlikowski napisał na blogu, że Jerzy Owsiak jest tym bardziej niebezpieczny, im więcej realnego dobra przynosi jego akcja

Reklama

Zdaniem dyrektora religia.tv, nie ma wątpliwości, że Jerzy Owsiak jest dobrym człowiekiem, nie można go jednak uważać za "świeckiego świętego". Jedni robią z Jerzego Owsiaka diabła wcielonego, a inni świeckiego świętego i mesjasza dobroczynności. On uruchamia akcję i aktywność społeczną, ale jest człowiekiem wielowymiarowym - mówi ksiądz Sowa Monice Olejnik i przypomina, że kontrowersje wokół założyciela WOŚP dotyczą hasła "róbta co chceta" i Przystanku Woodstock.

Dyrektor religia.tv odniósł się też do wywiadu Jerzego Owsiaka dla portalu dziennik.pl o eutanazji. Nie siedzę w głowie Jerzego Owsiaka i nie wiem, co poeta miał na myśli, ale nie sądzę, że było to tak jednoznaczna deklaracja proeutanazyjnych postaw- zauważył.