Za przekroczenie standardów dziennikarskich poprzez publikację okładki (nr 9/13) opartej na wulgarnych skojarzeniach, obrażającej uczucia religijne i tworzącej negatywne stereotypy - czytamy w uzasadnieniu decyzji SDP. Podpisali się pod nią: Krzysztof Skowroński (prezes SDP), Agnieszka Romaszewska-Guzy (wiceprezes SDP) oraz Piotr Legutko (wiceprezes SDP).

Reklama

Przyjmuję to z pełnym spokojem, a nawet niejakim rozczuleniem - skomentował decyzję SDP dla Wyborcza.pl Tomasz Lis. - Serdeczne pozdrowienia dla państwa z kiedyś szanowanej organizacji SDP, która dziś ze względu na to, że jest partyjną przybudówką, powinna zmienić nazwę na SDPiS.

Inne

Przestańcie więc uprawiać gierki, nie idźcie naokoło, walcie tam, gdzie jest prawdziwy cel! Dajcie mi tę Hienę. Serio. Hiena dla Lisa to brzmi dziwnie, ale damy radę! Plujecie na mnie od lat - pisał Lis w ubiegłym roku, gdy nominację do hieny roku dostał Cezary Łazarewicz, dziennikarz "Newsweeka".

Hienę Roku 2012 przyznano Kubie Wojewódzkiemu i Michałowi Figurskiemu, za wyśmiewanie się z Ukrainek na antenie Eski Rock