Dziennik Gazeta Prawana logo

Klienci nie mogli się dostać na swoje konta. Awaria w grupie BRE

5 kwietnia 2013, 10:07
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
komputer klawiatura internet laptop notebook
Klienci nie mogą dostać się na swoje konta. Awaria w grupie BRE /Shutterstock
Klienci mBanku nie mogli się zalogować na strony internetowe i korzystać z e-kont. Awaria dotyczyła także stron Multibanku i BRE Banku. Co było powodem braku dostępu?

Awaria trwała od rana. Przedstawiciele grupy nie wypowiadali się o jej przyczynach. Na fanpage banku mBanku znalazła się jedynie informacja, że klienci mieli być informowani o postępach prac przez Facebooka. 

- mówił Gazeta.pl rzecznik grupy BRE Krzysztof Olszewski.

Wiadomo, że mimo awarii działały karty i korzystać można było z bankomatów grupy BRE.

Nieoficjalnie wiadomo, że awaria mogła mieć związek z dużą liczbą wejść na stronę i próbą sprawowania zdalnej kontroli nad wszystkimi komputerami przez jedną osobę.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło gazeta.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj