Nie ma powodu cieszyć się, gdy się kończy 90 lat. Poza tym wszędzie publicznie oświadczam: nie lubię fety i celebry. Ucieszę się, jeśli coś w tej materii nie wyjdzie - stwierdza Wojciech Jaruzelski w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Reklama

Na przypadające 6 lipca urodziny generała przygotowują się przede wszystkim politycy lewicy. Fundacja Aleksandra Kwaśniewskiego "Amicus Europae" szykuje konferencję naukową w jednym z warszawskich hoteli. Mają się na niej pojawić między innymi były ambasador w Moskwie Stanisław Ciosek oraz były szef analiz KC PZPR Janusz Reykowski. Wiadomo za to, że nie pojawi się Janusz Palikot. Lider Ruchu Palikota kilka miesięcy temu, w rocznicę stanu wojennego, odwiedził generała w szpitalu.

Prawdopodobnie nie odbędzie się za to konferencja SLD w Sejmie - podaje "Rzeczpospolita" i dodaje, że partia Leszka Millera wyśle Jaruzelskiemu kwiaty. Powodem odwołania konferencji ma być zły stan zdrowia generała.

Jestem chory. Nie wiem, czy wytrzymam do tego 6 lipca. Codziennie jestem w szpitalu. Mam swoją bardzo długą drogę: Syberia, front... Teraz ode mnie oczekuje się skowronków - podsumowuje Wojciech Jaruzelski.

Czytaj także:
Ochrzczona w tajemnicy. Wspomnienia córki generała Jaruzelskiego >>>