Podpisali się pod nim m.in. Agnieszka Holland, Magdalena Cielecka, Jerzy Pilch i Muniek Staszczyk. Łącznie to około 50 osób. Wśród nich są także np. Kora, Robert Makłowicz i Krzysztof Krauze.

Reklama

Celebryci odnoszą się w liście do znowelizowanej półtora roku temu ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - w 2011 roku Sejm przyjął ustawę umożliwiającą nieściganie za posiadanie niewielkiej ilości narkotyku na własny użytek.

- Tyle osób ocaliło swoje marzenia i plany na przyszłość. A my wszyscy oszczędziliśmy 5,5 mln złotych z państwowego budżetu - przekonują.

Zauważają przy tym, że tylko w pierwszym roku prokuratorzy umorzyli 2145 spraw osób oskarżonych o posiadanie narkotyków. Jednak - ich zdaniem - to wciąż za mało.

Powołując się na statystyki, wskazują, że w niektórych miastach umorzono zaledwie kilkanaście spraw o posiadanie narkotyków. I tak np. w Białymstoku było ich 16, w Rzeszowie - 11. - Tyle co nic - jak podkreślają.

Domagają się także, by Sejm zajął się kolejnymi projektami ustaw, które złagodzą prawo narkotykowe. Mowa jest w nich m.in. o dopuszczeniu marihuany do celów medycznych.