Przez te 22 lata przeszliśmy przez wszystkie opcje polityczne. Można powiedzieć, ze od skrajnej prawicy do skrajnej lewicy. Nie przeszkadzano nam w tym, co robimy. Jednak prawie żaden z ministrów zdrowia nie znalazł normalnego czasu, żeby z nami porozmawiać - powiedział w TVP Info Jurek Owsiak, prezes zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Reklama

Owsiak przyznał jednak, że lepiej rozmawiało mu się z ministrami sprzed wielu lat. - Pan minister Ryszard Żochowski brał naszą listę zakupów, jednocześnie tworzył swoją i mówił: uzupełnimy się. To miało bardzo dobry skutek - wspominał Owsiak.

Jestem ostatnią osobą, która chciałaby rozpocząć finał WOŚP od wypunktowania tego, czego nie zrobiło państwo. Państwo z roku na rok wydaje więcej pieniędzy na służbę zdrowia, pytanie tylko, czy dobrze je wydaje - zapewnia gość programu "Minęła dwudziesta".

Założyciel i prezes zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mówił w TVP Info o tym jak organizacje pozarządowe zastępują państwo w noszeniu pomocy potrzebującym.

Bardziej postrzegam się jako skuteczną osobę, mniej jako państwo w państwie. Nie chcemy nikogo zastępować - powiedział. - Jestem świadomy, że po 22 latach robimy to samo, co robi się na całym świecie, w identyczny sposób. Dlatego staramy się nie demonizować naszej działalności. Jakkolwiek wiem jednak, że nasz głos jest słyszalny - dodał