Do tej pory podliczono, że zebrano 35 milionów 489 tysięcy 735 złotych.

Reklama

Pieniądze mają być przeznaczone na wyposażenie dziecięcych oddziałów medycyny ratunkowej oraz oddziałów geriatrycznych.

W ciągu całego dnia datki zbierało blisko 120 tysięcy wolontariuszy w Polsce i na świecie, zorganizowano setki koncertów i dziesiątki tysięcy charytatywnych aukcji. Licznik umieszczony na stronie internetowej na bieżąco pokazuje stan konta fundacji Jerzego Owsiaka.

Agencja Gazeta / Fot. Marcin Stpie Agencja Gazeta

Część aukcji internetowych zakończy się dopiero za kilka dni, więc ile dokładnie zbierze WOŚP w tym roku dowiemy się dopiero za kilka tygodni.Przed północną zaplanowano finał licytacji Złotych Serduszek i Złotych Kart Telefonicznych.

WOŚP można wspierać także poprzez przelewy pieniędzy, SMS-y, wpłaty z kart kredytowych lub bankomatowych oraz serwisy społecznościowe.

O 20.00 w całym kraju odbyły się pokazy sztucznych ogni pod hasłem "Światełko do nieba". W Warszawie przed Pałacem Kultury i Nauki odbywa się główny koncert podsumowujący dzisiejszą kwestę. Impreza potrwa do 22.00.

Agencja Gazeta / Fot. Mieczysław Michalak Agencja Gazeta

W Warszawie zorganizowano bieg "Policz się z cukrzycą". Za pobieraną po raz pierwszy opłatę startową w wysokości 20 złotych będą kupione osobiste pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski poinformował, że zbiórka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegała bez większych zakłóceń. Do tej pory zanotowano tylko 26 drobnych incydentów. Sześć dotyczyło kradzieży puszek, w pięciu przypadkach z puszek zrabowano pieniądze.

Poza tym dwie puszki zgubiono, a pięć uszkodzono - w większości przypadków przez nieuczciwych wolontariuszy. Policja zatrzymała i doprowadziła do komend w sumie piętnaście osób - większość z nich nie miała osiemnastu lat.

Do policji zgłoszono też osiemnaście przypadków zgubienia identyfikatorów wolontariuszy - jeden udało się odzyskać. Według Mariusza Sokołowskiego, incydenty te, jak na ilość ludzi zaangażowanych w akcję zbierania pieniędzy na WOŚP, to sprawa marginalna.