1981 rok to była decyzja, której na początku nie rozumiałam. Nie rozumiałam jej tak jak większość Polaków - powiedziała córka generała Wojciecha Jaruzelskiego w wywiadzie dla TVN, promując swoją najnowszą książkę "Rodzina".

Reklama

Opowiedziała też jak wygląda w chwili obecnej życie jej rodziców. - Od wielu miesięcy ojca nie ma w domu. Jest w szpitalu. Nie chcę mówić co będzie dalej. Myślę, że lepiej nie będzie. Ojciec ma 91 lat, także to jest normalny stan rzeczy. Na ogół ludzi w tym wieku już nie ma - mówił Monika Jaruzelska.

Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje - podał w środę przed południem serwis internetowy "Faktu", informacje błyskawicznie powieliły inne media. Niewielu czekało na oficjalne potwierdzenie. Informację o śmierci komunistycznego generała podały za "Faktem" m.in. Newsweek.pl i TV Republika.

Czytaj więcej: Żyje czy nie? Jak "Fakt" uśmiercił generała Wojciecha Jaruzelskiego

Stan Jaruzelskiego nadal jest bardzo ciężki. Od trzech lat były prezydent zmaga się ze śmiertelną chorobą. Trzy lata temu u Wojciecha Jaruzelskiego zdiagnozowano chłoniaka. W niedzielę generał Jaruzelski dostał udaru i trafił do szpitala w Warszawie przy ulicy Szaserów. Od tego czasu leży na oddziale intensywnej terapii.