Odniósł się do sprawy profesora Bogdana Chazana, który odmówił przeprowadzenia aborcji pacjentce szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie.CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Reklama

Usiłuje się nas przekonać, że ratowanie życia dziecka jest brakiem litości wobec matki i okrutnym cierpieniem, przeciwnicy sumienia stają na stanowisku, że trzeba pozbawić pracy w publicznych szpitalach czy na uniwersytetach medycznych tych lekarzy, którzy podpisali na Jasnej Górze deklarację wiary - mówił arcybiskup Wacław Depo.

Jako kolejny przykład metropolita częstochowski podał jeden ze spektakli, który wystawiony zostanie podczas tegorocznego Festiwalu Malta w Poznaniu. Przytoczył słowa arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, który w tej sprawie napisał list do organizatorów festiwalu.

W spektaklu "Golgota Picnic" w opinii wielu osób jest wyjątkowo ordynarnym przedsięwzięciem, u kazuje Chrystusa jako degenerata, egoistę, odpowiedzialnego za całe zło w świecie, spektakl obfituje w lubieżne sceny, a pod adresem Chrystusa padają wulgaryzmy - podkreślał hierarcha. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Arcybiskup Wacław Depo zaapelował do wiernych o zaangażowanie społeczne we wsparcie lekarzy, podpisywanie apeli w ich obronie oraz marsze dla życia i rodziny, czy poparcie dla dziennikarzy w obronie wolności słowa i prawdy.

Procesja Bożego Ciała w Częstochowie podąża z Jasnej Góry do Archikatedry Świętej Rodziny. Wierni zatrzymują się przy ołtarzach ustawionych wzdłuż Alei Najświętszej Maryi Panny - przy Miejskiej Galerii Sztuki oraz parafiach świętego Jakuba i świętego Zygmunta.

Kard. Dziwisz w kazaniu: Przepraszamy za grzech kłótni i podziały>>>>