Podczas konferencji w Sejmie Mariusz Błaszczak podkreślił, że nie może być tak, że ktoś jest ponad prawem.

Reklama

A tu mamy do czynienia z sytuacją taką, w której Roman Polański jest ponad prawem, a więc oczywiście Roman Polański powinien odpowiedzieć za swoje czyny, powinien być wydany wymiarowi sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych - powiedział Mariusz Błaszczak.

Z pytaniem dotyczącym Romana Polańskiego dziennikarze zwrócili się później do prezesa PiS, który wystąpił na konferencji w siedzibie partii. Jarosław Kaczyński powiedział, że jest to sprawa dla wymiaru sprawiedliwości a nie dla polityków i w sprawie Romana Polańskiego nie powinni się oni w ogóle wypowiadać.

To jest sprawa dla sądu, to jest sprawa procedury, umowy ekstradycyjnej ze Stanami Zjednoczonymi - wyjaśnił prezes PiS. Dodał, że nie jest to sprawa, w której partia podejmuje uchwałę i nie chciał ujawnić jaki jest jego osobisty pogląd.

Amerykański Departament Stanu wysłał do Warszawy prośbę o tymczasowe aresztowanie reżysera, który przyjechał do Warszawy na otwarcie Muzeum Historii Żydów Polskich. Polański stawił się na przesłuchanie w prokuraturze. Śledczy uznali, że może on swobodnie poruszać się po Polsce.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nie będzie ekstradycji Polańskiego do USA? "Może się swobodnie poruszać" >>>>