Proszona o informacje w tej sprawie CBA poinformowała, że trzy osoby zatrzymano w Gdyni, Warszawie i pod Warszawą. Według nieoficjalnych informacji, wśród zatrzymanych jest były minister zdrowia w rządach SLD Mariusz Łapiński.

Reklama

Agenci CBA ustalili w czasie prowadzenia śledztwa, że jedna z zatrzymanych osób, w zamian za rozdział środków publicznych odpowiednim podmiotom, przyjęła korzyść majątkową. Dwie pozostałe osoby były beneficjentem wspomnianych środków i zarazem wręczającymi łapówki.

Funkcjonariusze przeszukali mieszkania i gabinety zatrzymanych, zabezpieczono dokumenty związane ze sprawą. Podejrzani trafili do białostockiej Prokuratury Apelacyjnej, która jest gospodarzem tego postępowania. Po przesłuchaniu usłyszeli zarzuty o charakterze korupcyjnym.

Mariusz Łapiński jest kardiologiem, profesorem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W latach 2001-2003, kiedy zasiadał w fotelu ministra, zajmował się reformą służby zdrowia. Został zdymisjonowany przez Leszka Millera, a następnie usunięty przez sąd partyjny z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.