Łącznie CBA zatrzymało sześć osób. Tvn24.pl podaje tożsamość trójki z nich. To Patrycja Z., była wiceprezes ARP, Wojciech W. prezes firmy Wasko SA, i Jerzy K., wiceprezes i współwłaściciel spółki Nowy Styl.

Reklama

Zatrzymania mają związek ze śledztwem, które służba antykorupcyjna prowadzi pod nadzorem pionu przedsiębiorczości zorganizowanej stołecznej prokuratury, podaje także tvn24.pl. Chodzi o podejrzenia wręczania i przyjmowani korzyści majątkowych, a także pranie brudnych pieniędzy; dotyczy lat 2014-2015.

Potwierdzamy fakt zatrzymań i to wszystko, co możemy w tej chwili przekazać – podaje tylko biuro prasowe CBA.

Minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński powiedział pytany przez dziennikarzy w Sejmie, że chodzi o poważny proceder korupcyjny, choć nie zna szczegółów sprawy. "Nie znam szczegółów, wiem, że chodzi o osobę pełniącą ważną funkcję w administracji poprzedniego rządu i wiem, że chodzi o poważny proceder korupcyjny, przyjmowanie łapówek przez tę osobę, ale bliższych informacji udzieli prokuratura" - zapowiedział dziennikarzom.

Prezes Nowego Stylu Adam Krzanowski w oświadczeniu prasowym potwierdził, że w środę rano funkcjonariusze CBA zatrzymali Jerzego Krzanowskiego - współwłaściciela Grupy Nowy Styl. Chcemy jednocześnie podkreślić, że spółka współpracuje z organami państwowymi w celu szybkiego wyjaśnienia spraw będących przedmiotem prowadzonego postępowania - zaznaczył w oświadczeniu Adam Krzanowski.