Pozdrawiamy naszych braci z okazji święta Id Al-Fitr! Allahu akbar! Przyszedł czas na odpłatę. Nasi wrogowie zebrali się w jednym miejscu. Szczyt NATO razem z Warsawą spłoną w Swętym Ogniu! (pisownia oryginalna).

Reklama

Przesłanie takiej treści po polsku, umieszczone na czarnej planszy pod napisem w języku arabskim znalazło się na stronie Mostostalu Kraków, przedsiębiorstwa zajmującego się między innymi wykonawstwem i montażem konstrukcji stalowych. Po pewnym czasie plansza zamieszczona na stronie głównej firmy zniknęła i pojawił się komunikat o błędzie przy połączeniu z serwerem.

dziennik.pl

Na razie nie wiadomo, co miało oznaczać to przesłanie będące prawdopodobnie efektem ataku internetowego na stronę krakowskiego Mostostalu. Święto Id Al-Fitr, na jakie powołuje się autor bądź autorzy groźby ataku terrorystycznego na Warszawę to radosne święto dziękczynienia obchodzone w islamie na zakończenie ramadanu, czyli świętego miesiąca postu. Muzułmanie obchodzący Id Al-Fitr spędzają je razem, we wspólnocie, obdarowują się prezentami, składają sobie życzenia i pozdrawiają się słowami "Id mubarak".

Reklama