Reklama

Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA powiedział PAP, że zatrzymania dokonali agenci dolnośląskiej delegatury Biura. Śledztwo w sprawie b. senatora Piniora i jego asystenta prowadzi poznański zamiejscowy wydział departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej.

Prokurator Piotr Baczyński potwierdził, że przeprowadzone w poniedziałek zatrzymania dotyczą sprawy ewentualnego przyjmowania łapówek przez b. senatora Józefa Piniora.

To są dwie osoby, kobieta i mężczyzna z Dolnego Śląska, które chciały załatwić pewną sprawę za pośrednictwem kogoś z biura pana senatora. Osoby te są przewożone do Poznania, jeszcze dziś zostaną przesłuchane i zapewne jeszcze dziś usłyszą zarzuty - powiedział PAP Baczyński. Nie chciał na razie ujawnić bliższych okoliczności sprawy.

CBA zatrzymało senatora i asystenta Jarosława W. pod koniec listopada zeszłego roku. Zatrzymano też wtedy kilkanaście innych osób podejrzewanych o wręczanie łapówek. Śledztwo prowadzi poznański zamiejscowy wydział departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej. W ub. roku poznański sąd prawomocnie oddalił wniosek prokuratury o aresztowanie b. senatora, który deklaruje, że udowodni w sądzie swą niewinność.