Wszczęte zostało śledztwo w kierunku zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Według wstępnych ustaleń 29-letni mężczyzna oblał 27-letnią kobietę łatwopalną cieczą i podpalił, czym spowodował wybuch - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka. Obydwoje zostali poważnie poparzeni, w ciężkim stanie przebywają w szpitalu. Kobieta ocalała, bo zdołały jej pomóc osoby trzecie - dodała rzeczniczka. Stan obojga uniemożliwia ich przesłuchanie i nie wiadomo, kiedy to będzie możliwe. Prokuratura będzie badała, jaka substancja wybuchła.

Reklama

Do wybuchu i pożaru w mieszkaniu w bloku w Świdniku doszło w piątek 13 kwietnia. Kiedy strażacy przybyli na miejsce, ogień był już ugaszony przez postronne osoby przy pomocy gaśnic. W mieszkaniu znajdowała się kobieta, która miała trudności z oddychaniem, poszkodowany mężczyzna był na zewnątrz budynku. Oboje zabrało pogotowie ratunkowe.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna miał ranę ciętą na szyi. Według lokalnych mediów mieszkał z matką, której w chwili wybuchu nie było w domu. Z poszkodowaną kobietą byli parą. Z okien mieszkania wypadły szyby, co według służb wskazywało na wybuch. Wykluczona została eksplozja gazu. Pracownicy pogotowia gazowego stwierdzili, że nie doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej.