Jak informowała elbląska policja, w samochodzie osobowym zatrzymanym w środę do kontroli na drodze krajowej nr 7 w Kazimierzowie patrol drogówki w bagażniku znalazł ciało kobiety. Podjęto próbę reanimacji i wezwano pogotowie ratunkowe. Lekarz, który przyjechał na miejsce, stwierdził zgon.

Reklama

Kierujący samochodem 24-latek został zatrzymany w areszcie. Wcześniej pobrano od niego krew do badań, ponieważ przy kontroli drogowej nie zgodził się na sprawdzenie stanu trzeźwości, a policjanci czuli od niego woń alkoholu.

Początkowo postępowanie w tej sprawie prowadziła prokuratura w Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie). W czwartek przejęła je Prokuratura z Malborka (woj. pomorskie).

Jak powiedział PAP prokurator rejonowy w Malborku Maciej Więckowski, ustalono, że ofiarą jest kobieta mieszkająca w powiecie nowodworskim.

- Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia przebiegu zdarzenia. Prowadzone są oględziny miejsca zamieszkania pokrzywdzonej, ponieważ wszystko wskazuje na to, że tam doszło do popełnienia przestępstwa - mówił.

Jak dodał, decyzja w sprawie zarzutów dla zatrzymanego kierowcy zapadnie, gdy będą już znane przyczyny śmierci kobiety i ewentualne obrażenia.

- Na piątek rano wyznaczono termin sekcji zwłok. Dopiero po niej prokurator będzie podejmował decyzję, co do terminu i charakteru, w jakim zostanie przesłuchany ten mężczyzna - powiedział.

Reklama