Zatrzymania dokonali policjanci słowaccy w asyście polskich policjantów. Magdalena K. była poszukiwana na podstawie ENA oraz czerwonej noty Interpolu.

Reklama

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z grupy tzw. „łowców cieni” wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i z Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji poszukiwali Magdalenę K. od listopada 2018 roku. Wówczas prokuratorzy z Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie wystawili za Magdaleną K. list gończy.

Już ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kobieta nie przebywa na terenie kraju, dlatego też rozpoczęto poszukiwania poza naszymi granicami - informuje KGP na swojej stronie. Te poszukiwania prowadzone były na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wystawionego w lutym 2019 roku przez krakowski sąd. Magdalena K. jest ścigana w związku z podejrzeniem kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Członkowie tej grupy są podejrzani o dokonywanie poważnych przestępstw, m. in. międzynarodowy obrót środkami odurzającymi i psychotropowymi oraz przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Kobieta podczas akcji nie stawiała oporu, była kompletnie zaskoczona całą sytuacją. Jak się okazało, wyglądała już zupełnie inaczej niż na publikowanych w mediach zdjęciach. Zmieniła między innymi kolor włosów na ciemny.

W najbliższym czasie trafi do Polski, gdzie zostanie osadzona w areszcie śledczym do dyspozycji Prokuratury.