Małej Madzi w styczniu 2012 roku szukała cała Polska. Rodzice dziewczynki początkowo twierdzili, że została ona porwana podczas spaceru. Mówili to przed kamerami największych stacji telewizyjnych.
Katarzyna Waśniewska zabiła swoją córkę
Szybko okazało się, że dziewczynki nikt nie uprowadził. Matka małej Madzi, czyli Katarzyna Waśniewska przyznała, że zabiła swoją sześciomiesięczną córkę. Podczas rozmowy z detektywem Krzysztofem Rutkowskim mówiła, że dziewczynka wypadła jej z rąk i uderzyła głową o próg. Kiedy wskazała miejsce, w którym ukryła zwłoki Madzi, okazało się, że to była brutalna zbrodnia.
Kiedy Katarzyna Waśniewska wyjdzie z więzienia?
Z ustaleń śledczych wynikało, że udusiła córkę, pozorując nieszczęśliwy wypadek. Za zabójstwo córki Katarzyna Waśniewska została skazana na 25 lat. Karę skończy odbywać dopiero w 2032 roku. Matka małej Madzi przebywała w więzieniu w Krzywańcu koło Zielonej Góry, ale została przeniesiona do Lublińca.
Matka małej Madzi zmieniła nazwisko
Katarzyna Waśniewska poza tym, że odbywa karę za zabójstwo córki, została również obciążona przez sąd m.in. zwrotem kosztów za poszukiwania małej Madzi, kiedy twierdziła, że jej córka została porwana. W maju 2024 "Fakt" pisał, że dług Waśniewskiej wynosi ponad 145 tys. złotych. Zadłużenie zaczęła spłacać w ubiegłym roku.
"Fakt" donosi, że matka Madzi zmieniła nazwisko. Chce sobie w ten sposób ułatwić rozpoczęcie nowego życia, gdy wyjdzie z więzienia.
Jak wygląda procedura zmiany nazwiska?
Żeby dokonać zmiany nazwiska trzeba mieć ważny powód. Należy udowodnić, że noszenie dotychczasowego nazwiska stwarza taką traumę, że osoba nie może prawidłowo funkcjonować w życiu - mówi w rozmowie z "Faktem" Barbara Kurzeja z Urzędu Stanu Cywilnego w Katowicach.
Wniosek można wysłać pocztą. Nie ma obowiązku pojawiania się osobiście w urzędzie. Placówka, do której zostanie skierowany, również można wybrać. Można to zrobić w jakimkolwiek urzędzie stanu cywilnego. Gdy ktoś decyduje się na zmianę nazwiska, wymianie ulegają także dokumenty. W odpowiednich urzędach pozostaje adnotacja, że dana osoba dokonała zmiany. Numer PESEL osoby, która chce zmienić swoje personalia, pozostaje taki sam. Nowe nazwisko nie jest przydzielane przez urzędników. Wybiera je sobie osoba, która składa wniosek.