Zakażenie koronawirusem wykryto u członka Rady, prezesa Sądu Rejonowego w Biłgoraju Zbigniewa Łupiny. Testy, którym następnie poddano członków KRS, potwierdziły zakażenie u jeszcze jednego sędziego. Z uwagi na prawo do prywatności Rada nie poinformowała o jego tożsamości.

Reklama

W sumie dwóch członków Rady miało wynik pozytywny. Kwarantanna została już zakończona. Żadna z tych osób nie była hospitalizowana - zaznaczył Mazur.

Z informacji przekazanych przez Mazura wynika, że sędzia Zbigniew Łupina przeszedł zarażenie bezobjawowo i czuje się dobrze. Z informacji dostępnych w Biurze Rady - którego urzędnicy od 13 marca pracują w większości w trybie zdalnym - wynika, że u żadnego z urzędników nie potwierdzono obecności koronawirusa.

O pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem wśród członków KRS przewodniczący Mazur poinformował w połowie marca po trzydniowym posiedzeniu Rady. Na posiedzeniu tym obecny był sędzia Łupina.

Reklama

Rzecznik KRS Maciej Mitera zapewnił wtedy, że podczas obrad członkowie KRS nie mieli wiedzy o zakażeniu biłgorajskiego sędziego.

Po uzyskaniu informacji o zarażeniu sędziego Łupiny poinformowany został sanepid. Sporządziliśmy listę osób, które miały bezpośredni kontakt. Lista została przekazana sanepidowi i są wydawane przez sanepid indywidualne decyzje - mówił wtedy Mazur. W konsekwencji członkowie i pracownicy KRS przeszli formalną kwarantannę.