Jak poinformowała w środę rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej mł. asp. Marzena Laczkowska, do zatrzymania całej trójki doszło w ub. tygodniu. Miało to związek z zawiadomieniem złożonym przez 32-letnią kobietę, która poinformowała policję, że na przełomie stycznia i lutego dwóch mężczyzn w wieku 57 i 35 lat pozbawiło ją wolności.

Reklama

Sprawcy przetrzymywali kobietę w domu 57-latka na terenie powiatu ostrowskiego. Dodatkowo kilkukrotnie udzielali jej narkotyków – przekazała rzeczniczka.

Według policji, mężczyźni wraz z ich 31-letnią wspólniczką wykorzystywali trudną sytuację życiową kobiety, zmuszając ją do uprawiania prostytucji, z czego osiągali korzyści majątkowe.

Rzeczniczka przekazała, że zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów.

Zarzuty

35-latek i 57-latek usłyszeli sześć zarzutów dotyczących m.in. pozbawienia wolności, udzielania środków odurzających. Ponadto starszemu z nich przedstawiono zarzut posiadania mefedronu, który mundurowi znaleźli w trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania.

Mężczyźni i ich wspólniczka usłyszeli także zarzut osiągania korzyści majątkowych z uprawiania przez pokrzywdzoną prostytucji.

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej wydał postanowienie o zastosowaniu wobec trojga zatrzymanych trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. Za zmuszanie do uprawiania prostytucji osoby będącej w trudnej sytuacji życiowej grozi do 10 lat pozbawienia wolności.