Inne
Reklama

Na razie szkło wykryto tylko w dwóch 420-gramowych opakowaniach. Natychmiast podjęto decyzję o wycofaniu z rynku zanieczyszczonych partii towaru z datą przydatności do spożycia: 250209C oraz 260209A. Firma ma nadzieję, że jeszcze dziś trefne ptasie mleczko zniknie ze sklepowych półek.

Cadbury Wedel nie wie, jak szkło trafiło do słodyczy. Firma twierdzi, że przeprowadziła szczegółowe testy produktów i nie znalazła szkła w innych opakowaniach. Ale na wszelki wypadek i dla bezpieczeństwa klientów postanowiła wycofać całe partie towaru.

Jeśli ktoś kupił słodycze z podejrzanej serii, powinien je jak najszybciej zwrócić na adres: Cadbury Wedel, ul. Zamoyskiego 28/30, Warszawa. O incydencie zawiadomiono również odpowiednie instytucje. Wszystkim, którzy podadzą swoje imię, nazwisko i adres, zostanie zwrócony koszt nabycia produktu wraz z kosztami przesyłki.

p

Wedel uruchomił specjalną bezpłatną infolinię dla konsumentów. Pod numerem 0 800 000 002, w godzinach 8:00-20:00, można uzyskać informacje na temat trefnego ptasiego mleczka.