Odwołanie posiedzenia sądu w sprawie jej partnera miało być niespodzianką z okazji dnia zakochanych. Szkopuł w tym, że kobieta wywołała niepokój i zagrożenie, a sobie narobiła kłopotów, gdyż grozi jej teraz od 6 miesięcy do nawet 8 lat więzienia – powiedziała Barska.

Reklama

We wtorek (14 lutego br.) policjanci otrzymali zgłoszenie, że do sekretariatu zielonogórskiego sądu okręgowego zatelefonowała kobieta informując, że w budynku pobliskiego sądu rejonowego zostały podłożone ładunki wybuchowe.

Zgodnie z procedurami na miejsce udali się policyjni pirotechnicy i inne służby. Po sprawdzeniu budynków okazało się, że alarm był fałszywy i wówczas do pracy przystąpili kryminalni. Podejrzana została zatrzymana 16 lutego.

Okazało się, że kobieta nie była wcześniej notowana. Wyjaśniła, że chciała ratować partnera przed odbyciem kary więzienia. Kupiła nawet w tym celu telefon komórkowy i kartę, które po wykonaniu telefonu do sądu wyrzuciła.

Wywołany przez 31-latkę alarm nie pokrzyżował pracy sądu. Posiedzenie ws. odroczenia wykonania kary czterech lat więzienia zasądzonej wobec partnera 31-latki odbyło się zgodnie z planem. Sąd zadecydował o odroczeniu jej wykonania na trzy miesiące - dodała Barska.

autor: Marcin Rynkiewicz