Piątek

Według prognoz IMGW w piątek w północno-zachodniej części kraju będzie zachmurzenie małe, na krańcach południowych i zachodnich umiarkowane oraz duże. Temperatura maksymalna od 9 st. C na wschodzie do 14 st. C na zachodzie, nad morzem około 7 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, nad morzem dość silny - w porywach do 55 km/h.

Reklama

Na północy i północnym wschodzie zachmurzenie również będzie małe i umiarkowane, na wschodzie początkowo duże i tam miejscami słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9 do 12 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty.

Reklama

W województwach wielkopolskim, lubuskim i kujawsko-pomorskim zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 11 st. C na północy, ok. 15 st. C w centrum, do 18 st. C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty.

W centralnej części kraju i w województwie lubelskim zachmurzenie będzie podobne. Lokalnie na wschodzie słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11 st. C na północy do 18 st. C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami na północy porywisty.

W województwie dolnośląskim, opolskim i śląskim zachmurzenie będzie w piątek umiarkowane. Temperatura maksymalna od 17 do 20 st. C, w rejonach podgórskich od 14 do 18 st. C, wysoko w Beskidach od 7 do 11 st. C, na szczytach Sudetów od 4 do 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu okresami porywisty, z kierunków wschodnich. Wysoko w Sudetach wiatr początkowo słaby, zmienny, później umiarkowany.

W województwach małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim zachmurzenie umiarkowane, miejscami małe. Temperatura maksymalna od 16 do 19 st. C, w rejonach podgórskich od 14 do 16 st. C, wysoko w Beskidach i Bieszczadach od 7 do 11 st. C, na szczytach Tatr około 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wysoko w górach umiarkowany.

Reklama

Sobota

W sobotę w północno-zachodniej części kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie całkowite. Okresami opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów na zachodzie regionu od 10 do 20 mm. Temperatura maksymalna od 9 do 13 st. C, nad morzem około 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.

Na północy i północnym wschodzie spodziewane jest zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 10 do 13 st. C. Wiatr rano słaby, później umiarkowany.

W województwach wielkopolskim, lubuskim i kujawsko-pomorskim zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, na wschodzie większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu, przejściowo na zachodzie o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana suma opadów miejscami do 20 mm. Temperatura maksymalna od 7 st. C na zachodzie do 14 st. C na wschodzie. Wiatr umiarkowany, porywisty.

W centralnej części kraju oraz w województwie lubelskim zachmurzenie na północy regionu będzie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami oraz opady deszczu. Prognozowana suma opadów na południu do 10 mm. Temperatura maksymalna od 12 do 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, chwilami porywisty.

W województwie dolnośląskim, opolskim i śląskim zachmurzenie duże, na wschodzie początkowo miejscami umiarkowane. Okresami opady deszczu, na południu możliwe burze. Miejscami na wschodzie i zachodzie regionu prognozowany opad 10-15 mm. Temperatura maksymalna od 11 do 13 st. C, na wschodzie do 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty. W szczytowych partiach Sudetów, powyżej 1200 m n.p.m., okresami opady deszczu. Temperatura od 3 do 5 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty.

W województwach małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu przelotne opady deszczu, możliwe burze. Prognozowana suma opadów miejscami do 10-15 mm. Temperatura maksymalna od 13 do 16 st. C, na wschodzie do 18 st. C, w rejonach podgórskich od 14 do 17 st. C, wysoko w Beskidach od 7 do 13 st. C, na szczytach Tatr ok. 4 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny - w porywach do 60 km/h.

Niedziela

W niedzielę w północno-zachodniej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie regionu wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 13 do 16 st. C, nad morzem lokalnie 12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.

Na północy i północnym wschodzie zachmurzenie na ogół małe. Temperatura maksymalna od 12 do 15 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany.

W województwach wielkopolskim, lubuskim i kujawsko-pomorskim zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 13 do 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.

W centralnej części kraju i województwie lubelskim zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 13 do 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.

W województwach dolnośląskim, opolskim i śląskim zachmurzenie na ogół duże. Temperatura maksymalna od 11 do 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty. W szczytowych partiach Sudetów, powyżej 1200 m n.p.m., temperatura od 4 do 7 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny - w porywach do 60 km/h.

Z kolei w województwach małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10 do 12 st. C, w rejonach podgórskich około 9 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty.

Autor: Marcin Chomiuk