Pasjonaci gier komputerowych mogą odbyć dwuletnie studia podyplomowe na jednym z sześciu kierunków: projektowanie produkcji gier video, projektowanie mechaniki gier, programowanie gier, modelowanie 3D, animacja 3D oraz realizacja dźwięku.

Reklama

Przez sito egzaminu wstępnego przeszło zaledwie 45 spośród 80 chętnych. "To już są specjaliści w swoich dziedzinach. Nie tylko mają wyższe wykształcenie, ale także spore doświadzczenie zawodowe. Wielu z nich to diamenty pierwszej klasy, które po oszlifowaniu będą naprawdę wiele warte" - mówi DZIENNIKOWI dyrektor Węgrzyn.

W sobotę pierwsze zajęcia rozpoczęło ponad czterdziestu studentów. Do nauki nie zniechęciło ich nawet wysokie czesne. Za dwuletnie studia trzeba zapłacić trzy tysiące złotych.

Akademia jest częścią Europejskiego Centrum Gier powstałego przy Krakowskim Parku Technologicznym. Dyrektor Akademii podkreśla, że z pomysłem na jej utworzenie wyszli sami przedsiębiorcy, którzy narzekają na brak odpowiednio przygotowanych grafików i programistów. Doktor Węgrzyn podkreśla, że choć w Polsce są duże firmy informatyczne, to nie ma dużych producentów gier wideo.

W planach jest już otwarcie podobnych studiów w normalnym trybie. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce, ale na świecie działa kilka podobnych kierunków.