"Już się nie mogę doczekać, jak zobaczę <Antychrysta>. Bardzo lubię twórczość von Triera, on przełamuje stereotypy. Coraz mniej jest takich obrazów. W Polsce są pokazywane bardzo rzadko, spychane na margines" - mówi DZIENNIKOWI Adam Darski, wokalista i gitarzysta grupy Behemoth. "Kościół na pewno znajdzie powód, by stłamsić film, tak jak potrafi stłamsić wszystko inne. Zwłaszcza, że tytuł obrazu jest kontrowersyjny, a sam film zawiera sceny pornograficzne. To wystarczający powód dla kościoła, by zbojkotować <Antychrysta>. Kościół tłamsi wolność twórczą - taka jest natura religii" - dodaje Darski.

>>>Sąd: Podarcie Biblii to nie przestępstwo

Kontrowersyjny "Antychryst" Larsa von Triera to opowieść o psychiatrze i jego młodej żonie, badaczce historii czarownic w średniowieczu. Para po stracie dziecka wyjeżdża do domu na odludziu, aby zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami i ratować rozpadające się małżeństwo. Jednak będą musieli zmierzyć się z czymś więcej niż ich własne lęki - małżeństwo będzie musiało stawić czoła potężnej przerażającej sile, o której istnieniu nawet nie wiedzieli.

>>>Satanista o Dodzie: Bierze mnie ta zdzira

Efekty specjalne do filmu przygotowała polska firma Platige Image. Autorem zdjęć jest Anthony Dod Mantle, który otrzymał Oscara za film "Slumdog. Milioner z ulicy". Całość sprawia bardzo mroczne, oniryczne, budujące napięcie wrażenie.

>>>Zespoły metalowe będą karane za satanizm?

Zdania na temat filmu są podzielone. Jedni twierdzą, że von Trier się skończył, inni uważają, że film jest genialny. Obraz szokuje, ale też śmieszy. Na stronie The Internet Movie Database już pojawiają się pierwsze recenzje internautów. Piszą oni, że "Antychryst" to piękne widowisko, ale niektóre sceny są tak brutalne, że wywołują mdłości.