Nad zachodnią Polskę znów nadciągnęły potężne burze. Ostrzeżenia synoptyków brzmiały bardzo groźnie: tak jak w czasie niedawnej nawałnicy wiatr znów może zrywać dachy i łamać drzewa. Do tego dojdą ulewne deszcze, które mogą podnieść poziomy części dolnośląskich rzek nawet o metr.
Przed nawałnicami ostrzega IMGW. Zagrożone są województwa: . Burza przeszła już m.in. nad Wrocławiem.
>>> Zobacz, jak grzmiało nad Wrocławiem
Wyjątkowo . Wiatr może uszkodzić budynki i łamać drzewa, zagrozi także uprawom i liniom energetycznym.
>>> Przeczytaj o nawałnicy, która spustoszyła Legnicę
W województwach: lubuskim, wielkopolskim, łódzkim, opolskim, dolnośląskim i śląskim Instytut ogłosił drugi stopień zagrożenia w trzystopniowej skali;
Na tym nie koniec nieszczęść. Na Dolnym Śląsku W rzekach górskich i podgórskich dorzecza środkowej i górnej Odry fala powodziowa może sięgać nawet metra. W wielu miejscach może to oznaczać podtopienia.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Powiązane
Zobacz
|