Dziś drugi konkret na kolejną kadencję Zjednoczonej Prawicy, czyli poprawa jakości posiłków dla pacjentów w szpitalach - poinformował we wtorek PiS na Twitterze.

Reklama

Spot z udziałem minister zdrowia

Do wpisu dołączony został krótki spot z udziałem minister zdrowia Katarzyny Sójki. Zdrowie jest najważniejsze, dlatego znacząco zwiększyliśmy finansowanie ochrony zdrowia, wprowadziliśmy cyfrowe recepty. Poprawiamy dostępność opieki zdrowotnej, ale zdrowie to także dobre wyżywienie w trakcie leczenia - podkreśliła w nagraniu Sójka.

Reklama

Dodała, że codzienność szpitali nie jest jej obca - "szczególnie tych powiatowych". Pacjenci często nie są zadowoleni z jakości serwowanych tam posiłków. Musimy to zmienić - powiedziała minister zdrowia.

Sójka: Znamy ten problem

Znamy te problem. W ostatnich latach wprowadziliśmy pilotażowy program dobrej diety dla pacjentów. Przyniósł znakomity efekt. Dlatego nasz nowy program "Dobry posiłek" wprowadzamy dla wszystkich pacjentów polskich szpitali - wyjaśniła Sójka.

Jak mówiła, "to nie tylko dostęp do smacznej i zdrowej diety, ale także możliwość porady dietetyka". Szpitale otrzymają dodatkowe środki, a NFZ zadba, by jakość żywienia była znacząco lepsza pytając o opinię pacjentów - podkreśliła. Wysoki standard żywienia to szansa na szybszy powrót do zdrowia. Tylko rząd Prawa i Sprawiedliwości zrealizuje ten ambitny projekt - podsumowała Sójka.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował w niedzielę w Kielcach, że od poniedziałku jego formacja rozpocznie prezentowanie swojego programu wyborczego. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił jeden z punktów dotyczący rewitalizacji osiedli z wielkiej płyty. W sobotę w Końskich odbędzie się całościowa prezentacja programu PiS - przekazał PAP rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek. Wybory parlamentarne odbędą się 15 października; Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.